Trening Funkcjonalny

Trening Funkcjonalny jest nowym trendem w nowoczesnym podejściu do treningu, zarówno w fitnessie jak i w treningu personalnym.

Podstawową zasadą która rządzi budową treningu funkcjonalnego to wielostawowość ćwiczeń (brak ćwiczeń izolowanych) oraz funkcjonalność ćwiczeń, czyli ich użyteczność w ruchach życia codziennego. Złożoność wykonywanych ćwiczeń w treningu funkcjonalnym pociąga za sobą wymuszenie intensywniejszego krążenia krwi, a co za tym idzie poprawę jego działania oraz wzrost wydolności organizmu – wytrzymałości tlenowej i mięśniowej.

Trening Funkcjonalny harmonijnie wzmacnia mięśnie całego ciała i symetryzuje je. Wielka zaletą jego jest to, iż aktywuje wszystkie rodzaje włókien mięśniowych, mięśnie głębokie oraz posturalne odpowiadające za prawidłową postawę oraz zdrowie kręgosłupa.

Trening Funkcjonalny to trening który pozwoli Ci jednocześnie na poprawienie kondycji jak i uzyskanie pięknej sylwetki. Trening Funkcjonalny jest treningiem prozdrowotnym. Dzięki równomiernej stymulacji całego organizmu wyrównuje napięcia mięśniowe i tonizuje ciało.

Dla osoby początkującej trening ten może się wydawać intensywny, ale efekty jego zauważycie bardzo szybko. W przeciwieństwie do treningu z dużymi ciężarami w systemie kulturystycznym, trening funkcjonalny nie pociąga za sobą wzrostu objętości masy mięśniowej (jeśli nie ma takiej potrzeby) a jedynie zwiększanie tonusu i poprawę gęstości mięśnia.

Trening funkcjonalny Trening funkcjonalny Trening funkcjonalny
Siłownia Czechowice
fitnes Czechowice-Dziedzice
KONTAKT: 032 215 22 83 | 604 248 845
Copyright © 2012 stronki.pl | Design: